Chirurgiczny Dzień Kobiet
Chirurgiczny Dzień Kobiet
8 marca serdecznie zapraszamy na Chirurgiczny Dzień Kobiet w Lublinie

Informujemy o kolejnym ciekawym wydarzeniu społeczności naukowej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Chirurgiczny Dzień Kobiet odbędzie się 8 marca – będzie to konferencja edukacyjno-integracyjna, poświęcona kobiecym chorobom chirurgicznym.


Do udziału w wydarzeniu organizatorzy zaprosili nauczycielki akademickie, które wygłoszą krótkie prelekcje dotyczące m.in. endometriozy jako problemu chirurgicznego, przepukliny udowej, blizny pooperacyjnej oraz ostrego brzucha u pacjentki ciężarnej.
Na zakończenie spotkania odbędzie się konkurs „Moda inspirowana chirurgią” polegający na prezentacji stworzonych przez uczestników projektów opartych na stroju chirurgicznym i atrybutach związanych z chirurgią.

Celem organizacji wydarzenia jest aktywizacja kobiet w specjalizacjach zabiegowych oraz podkreślenie roli kobiet w chirurgii, zarówno jako pacjentek, ale także jako wysoko wykwalifikowanych lekarek i nauczycielek.

Wydarzenie odbędzie się 8 marca 2024 r. w Centrum Symulacji Medycznej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie przy ul. Doktora Witolda Chodźki 4, w godzinach 12 – 15.
Uczestnictwo w konferencji jest bezpłatne.


Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.


Serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniu!


Powrót