joanna-rzemieniec
Joanna Rzemieniec

Miejsce wykonywania pracy doktorskiej:
Instytut Farmakologii Polskiej Akademii Nauk w Krakowie

Przedmiotem naukowych zainteresowań Joanny Rzemieniec jest neuroprotekcyjny potencjał selektywnych modulatorów receptorów jądrowych w komórkowych modelach udaru. Celem jej badań jest określenie mechanizmów działania raloksifenu i 3,3’-diindolometanu (DIM) ze szczególnym uwzględnieniem procesów apoptozy i ekspresji receptorów estrogenowych oraz receptora węglowodorów aromatycznych w komórkach nerwowych gryzoni.

Jest absolwentką biotechnologii stosowanej na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie. Ukończyła również studia podyplomowe w dziedzinie Analizy Instrumentalnej w Ocenie Jakości Żywności, a także szereg dodatkowych kursów z zakresu hodowli komórek in vitro, biotechnologii i biologii molekularnej. W 2011 roku uzyskała grant Narodowego Centrum Nauki „Preludium 1”. Od października 2013 roku jest doktorantką w Instytucie Farmakologii PAN.

Jest autorką lub współautorką 7 publikacji oryginalnych, pracy przeglądowej oraz 39 doniesień naukowych. Jest również laureatką Nagrody dla Młodych Naukowców fundacji Instytutu Cavalieri-Ottolenghi Uniwersytetu w Turynie. Obecnie uczestniczy w realizacji 5 projektów badawczych, finansowanych przez Narodowe Centrum Nauki. Jest Przewodniczącą Samorządu Doktorantów Instytutu Farmakologii PAN.

Wolny czas często spędza z bliskimi i przyjaciółmi. Poza tym uczy się języka włoskiego, jest także miłośniczką koncertów w filharmonii. Inną jej pasją są podróże, podczas których chętnie poznaje nowe miejsca oraz próbuje przysmaków z różnych kuchni świata.


Powrót